Сукня для Нобелевської лауреатки

   
                                (Складнуватий текст із численними метафорами  та науково-популярним пафосом. Вибачайте)

 

Хто йде попереду та задає світові тренди? Як виглядає жінка від науки? Хто такий Джон Голт? Та до чого тут наші сукні?

Багато рідкісних видів мешкає в наших біляєвропейських лісостепах. Серед таких червонокнижників можна зустріти й вчену жінку (науковка, якщо застосовувати надсучасний фемінітив). Популяція не велика, але перспективна.


                                                               научные открытия в платьях  платья и наука

Наукові відкриття, зроблені в сукні, вже визнаний факт. Не будемо копирсатися в історії та переказувати хронологію подій від Гіпатії Олександрійської через Марію Кюрі і до нашого часу, коли доступ до знань цілком відкрито. Зазначимо тільки – динаміка позитивна.

Проте маємо й негативні мутації, коли наука перетворюється на піар, ба більше – в ігрову індустрію з рулеткою та джекпотом. Наприклад, нещодавно наші медіа рясніли гучними заголовками про українську вчену та «її відкриття, яке переможе онко- »…

Дивують такі моменти. По-перше, на всі голоси піарять одну особу, а не команду й інститут, як це диктує наукова етика. Адже дослідження роблять спираючись на наробки закладу, попередників, за допомогою наукового керівника, лаборантів тощо. По-друге, трохи навіть незручно хвалитися кількістю скачувань автореферату після такого прецеденту в науковому житті, як Григорій Перельман. Останній поширив результат свого майже 8-мирічного математичного дослідження у відкритому доступі, ще й винагороду не бере, поки її не розділять з його попередником.

В результаті замість науки маємо такий собі гральний автомат, де переможцем стає той, хто волею випадку чи за законами статистики отримує свій мільйон, вчасно смикнувши важіль грального автомату. Ресурси попередніх «вкладників» не беруться до уваги. Хто останній – той і переміг.

Звісно, кожному хочеться уваги і визнання, це природня й важлива риса людини. Без долі егоїзму та самозаглиблення неможливе жодне відкриття. Головне – щоб увага та шана була дійсно заслужена.

          Із дизайном одягу схожа ситуація. Як і в науці, у нашій галузі є : а)революціонери, б) учні-послідовники, в) плагіатори. Але варто зрозуміти – щось нове в одязі завжди спирається на старе, попереднє, навіть якщо стає його опозицією. Наприклад, чи могла б існувати А-нархічна панк-рокова Вів’єн Вествуд без МО-нархічної та невичерпно стриманої культури Британії? Саме на контрасті й постав її буремний стиль.


                                            платья для научных исследований          


Ми не ставимо за мету вигадувати велосипеди, а навіть коли й вигадуємо, то не ставимо власне ім’я (Катерина, Валентина, Жанна тощо) у заголовок бренду чи, борони Боже, у вигляді принта на Ваші груди чи на половину виробу. Сприймаємо спокійно момент наслідування та перегукування в моді, втілюємо певні тренди, які не суперечать здоровому глузду, та задаємо нові. Без претензії на «світове визнання» ;)

Коли думаєш не про себе, а про людей, про тих, хто експериментально досліджує наші сукні в дії, одягаючи їх щодень на роботу й відпочинок, відчуття самовираження та самоствердження приходить мимохіть. Це наш smart-підхід до дизайну одягу.   

        Тож замість енергетиків та кави спробуйте в лабораторії власного життя братися до справ тільки в «розумному» одязі. Ми обладнали їх місткими кишенями та ергономічним кроєм. Форма рукавів, наприклад, відтепер матиме анатомічну будову, щоб і рухатися легше, і на ліктях із часом не розтягувались. Довжина та обробка також відповідна – потрібної довжини, без зайвих манжетів чи декору, який заважав би при роботі з пробірками та рідинами, наприклад. Жінки зі сфер фізики, хімії та медицини вже відчули, який одяг дійсно зручно носити без втрати естетичного наповнення!

                     платья и премия Нобеля одежда известных женщин науки                       пдатья для нобелевских лауреаток
  

Додали також довжину пасків, аби можна було обертати в 2-3 рази. По-перше, це полегшує вибір найбільш оптимального для Вас обхвату талії. По-друге, в дні особливого натхнення можна проекспериментувати з декоративними вузликами. А бажаєте вкоротити, 5 хв – і маєте два паски.

                                                                              плаття для наукових досліджень

Моделі «на запах» тепер мають застібки-гачки, щоб самостійно регулювати глибину декольте. Хочете  застібаєте і маєте ділову сукню. Вечір, паті або під низ вдягнули гольф – гачок розстібнули – у Вас стильний глибокий виріз. Така дрібничка, а так зручно ,)

У моделях з ґудзиками – пришиваємо запасний. Він прихований зсередини на боковому шві. Раптом знадобиться. Та ще одна проста, але вагома деталь – довжина стібка в строчках. Відтепер її зменшено. Це бере довше часу при виробництві, проте і носиться така річ трошки довше... на пару років. Та й виглядають строчки таким чином трошки естетичніше, ніж стьобаний наматрацник. 

І врешті решт, розумний жіночий одяг має бути підлаштований для жіночого здоров’я. Бо коли кров частіше лине від матки до мозку, то краще не передавлювати живіт блискавкою, а звільнити своє тіло для ясності думки та здорового кровообігу.

                                     сукні для науковців

Коли сукня від команди Околиць стимулює та надихає – це наша з Вами перемога на двох, адже ми в одній жіночій лізі! Від сукні до Нобеля – лише один крок.

 

Із жагою до знань та відкриттів

для Вас, мудрих та мислячих,

у переддень 8-го березня

нестримні експериментатори з околиць Європи.
Кошик